Trabzon Kuru Yük ve Paça Yük Taşımacılığı

Kuru Yük ve Parça Yük Taşımacılğı

Armağan Nakliyat, tümü araç takip sistemi ile donatılmış 5 araçlık özmal, 15 araçlık sözleşmeli taşeron araç filosu ve anlık ihtiyaçlara dahi seferlik araç tedarik edebilecek uzman kadrolara sahip 2 adet nakliye ofisi ile komple ve parsiyel taşıma hizmeti sağlamaktadır.

Nakliye sektörünün en önemli unsurlarından biri olan taşımacılık, günümüzde daha da önem kazanan vazgeçilmez bir işlev haline gelmiştir. Globalleşen Dünya’da rekabet unsurunun Her geçen gün artış göstermesi ve bu durumun sonucu olarak ortaya çıkan ticari ve teknolojik gelişmeler, nakliye sektörünün vazgeçilmezi olan nakliye unsurunu değişme ve yeniliğe itmiştir.Şehirlerarasi nakliyat ekstra zaman ve detaylı bir planlama süreci gerektirdiği için diğer, nakliye çeşitlerine oranla daha çok emek isteyen bir işlemdir. Nakliye hizmetinin verileceği, belirtilen noktalar arası mesafe arttıkça şehir içi nakliyata göre daha fazla emek, zaman ve bütçe faktörleri ön plana çıkmaktadır. Bu kapsamda belirtilen tüm faktörler dikkate alınarak verimili bir iş planı oluşturulmalıdır.Müşteri memnuniyeti ve hizmet odaklı oluşturulacak bu planda; taşınacak eşyanın durumu, miktarı ve hacmi göz önüne alınarak paketleme yapılmalı; uzun süreli nakliye işlemleri sırasında oluşabilecek hasarların önüne geçilmelidir. Aynı zamanda öngörülen taşıma sürecine uygun araç içi eşya istifi ve yerleşimi dikkate alınmalı nakliyenin mümkünse tek seferde gerçekleştirilmesi sağlanmalıdır.Şehirler arası nakliyatta, söz konusu sektör baz alınarak yapılmış araştırmalardan edinilen bilgilere göre, işlemin gereğinden fazla uzun sürmesi memnuniyetsizliği minimuma indirmek için sektörün gerektirdiği teknolojik donanıma sahip olunmalıdır. Bunun yanında her aşamada teorik bilgi ve deneyime sahip personelce gerçekleştirilmeli, kurumsallığın gerektirdiği her hizmet müşteriye sunulmalıdır.Firmamız tüm bu teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, siz değerli müşterilerimize hızlı, kaliteli, ve profesyonel anlamda tam donanımlı olarak hizmet etmeyi amaç edinmiştir. Armagan nakliyat olarak Türkiye’nin dört bir yanına geniş araç filomuz ile komple ve parsiyel taşımacılık hizmetleri sunmaktayız. Firmamız alanında uzman çalışanları, eğitimli şöförleri ve Son model teknolojinin ihtiyacına cevap verebilecek TIR kamyon Filosuyla hizmet vermektedir., Komple ve parsiyel taşımacılık hizmeti sunmaktadır.Nakliye faaliyetlerinde uzmanlaşmış firmamızın geniş araç filosu ile her yüke göre kapalı ve acık tır,kamyon ve kamyonetleri ile hizmet vermektedir. Eşya,yük ve malzemelerinizin tonajına ve hacmine göre ağır taşımacılık faliyetlerinde araç ve gereçleri ile hizmet sunmaktadır. Firmamız ağır nakliyelerde treyler veya tır araçlarımızdan kamyonetlere kadar araçlarımız ile ağır nakliyat sektöründe tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz.

Karayolu Nakliye Hizmetlerimiz

– Şehir içi mikro dağıtım,– Şehir içi komple taşımacılık,– Şehirlerarası komple ve parsiyel taşımacılık,– Proje taşımacılığı,– Özel donanım gerektiren taşımacılık hizmetleri (lowbet ağır nakliye).

Karayolu Taşımacılığı Nedir

Yüklerin güvenli, çabuk, sağlam, ekonomik ve verimli biçimde hareketine imkan sağlayan ulaşım sistemidir. Başlangıç ve varış noktaları arasında aktarmasız bir taşımaya olanak sağlaması, öteki taşıma türlerine göre daha hızlı olması ve özellikle kısa mesafeli taşımalarda nispeten ucuz olması nedeniyle bazı avantajlara sahip olan taşıma modudur.

Karayolu Taşımacılığının Önemi

Günümüzde taşımacılık alanında en çok tercih edilen kara yolu taşımacılığıdır çünkü kara yolu taşımacılık güvenilirdir, hem yaygın olarak kullanılır hem de daha fazla yükün taşınmasını sağlayabilmektedir. Bir ev taşınmasından, bir fabrikanın taşınmasına kadar her tip taşımacılık kara yolu taşımacılığıyla gerçekleştirilmektedir. Gerek kolaylık açısından gerek fiyat açısından daha cazip olan karayolu taşımacılığı bu sektörde kullanımı en yaygın taşıma şeklidir.Oldukça esnek olan bu taşımacılık türünde yükleme ve boşaltma işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesi, tarifeli yüklemelerin sıkça yapılabilmesi, kapıdan kapıya hizmet verilebilmesi, kısa sevk süreleri gibi sebepler tercih edilme nedenidir. Kötü hava koşullarından kolaylıkla etkilenmesi, trafik ve çevresel faktörlerden etkilenmesi olumsuz yönlerindendir.Karayolu taşımacılığı küçük yüklerde havayolu, daha büyük yüklerde ise denizyolu ve demiryolu ile rekabet etmektedir. Esnek ve çok yönlü yüklerde ise denizyolu ve demiryolu ile rekabet etmektedir. Ancak esnek ve çok yönlü kullanıma açık olmaları önemli bir avantaj sağlamaktadır. Başka bir deyişle, diğer ulaştırma sistemlerinin katkısına ihtiyaç duyulmaksızın taşıma kapıdan-kapıya yapılabilmektedir.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Avantajları– Karayolu taşımacılığının en önemli avantajı düşük miktardaki ürünlerin kısa ve orta mesafelerde esnek ve hızlı bir biçimde taşınmasına olanak vermesidir.– Böylece firmalar sipariş bazlı çalışmanın getirmiş olduğu “Just in Time” teslimatlar yapabilme olanağı sağlamaktadırlar.– Ayrıca karayolu taşımalar ile limanlarda yaşanacak bekleme süreleri bypass edilmekte ve ürünlerin doğrudan müşterilerin depolarına teslimatı sağlanabilmektedir.– Karayolunda da ürünler tıpkı deniz yolu taşımalarında olduğu gibi güven içerisinde alıcılara ulaştırılabilmektedir.– Terminal gereksinimi genellikle azdır.– Tüm üretim ve tüketim merkezlerini birbirine bağlamada yani kapıdan kapıya taşımacılıkta en elverişli yoldur.– Uygun coğrafik koşullar altında ulaşım ağı neredeyse sınırsızdır.– Hızlı servis olanağı sağlar.– 7 gün 24 saat yükleme-boşaltma-sefer yapabilme ve yükleme boşaltma işlemlerinde kolaylık sağlar.– Araç planlama ve bulma kolaylığı, sık sefer yapabilme özelliğine sahiptir.– Göreceli olarak düşük elleçleme maliyeti ve hasar riski.– Kısa mesafede daha verimli ve ekonomiktir.– Çok farklı hacimlerde taşımacılık yapabilme.– Taşıma aracının büyük ölçüde göndericinin/ taşıyıcının kontrolünde olması.– Taşıma hızını artırma ve azaltma olanağının bulunması.– Çıkış ve varış zamanlarını kolay ayarlayabilme.

Dezavantajları

Karayolu taşımalarının en önemli dezavantajı, diğer taşıma modlarına göre pahalı taşıma maliyetlerine sahip olmalarıdır.– Diğer modlara oranla altyapı yatırımları daha azdır.– Tek seferde taşınan yük miktarının az olması– Ağırlık sınırlamaları– Kötü hava koşullarından etkilenme– Gidiş dönüş yükü dengesine karşı duyarlı olması– Yüksek hacimli çıkışlarda ekipman yetersizliği– Kaza riskinin fazla olması– Çevre kirliliği, trafik yoğunluğu ve daha fazla kara parçası kullanımı ve alt yapı gerektirmesi– Pazar dalgalanmalarında fiyat belirsizliği

Parsiyel Taşımacılık Nedir

?Aynı güzergahtaki birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma lojistiğine parsiyel taşımacılık denir. Bu sayede, taşıtmak istediğiniz yük, farklı yükler ile bir arada olduğundan ekonomik olarak fayda sağlarsınız.

Türkiye’nin Her Yerine Taşıma Yapıyoruz

Parsiyel eşya taşımacılığında (parça eşya taşımacılığı da denir) amaç, aynı güzergaha doğru yola çıkan eşyaları tek taşıma aracına yükleyerek taşıma ücretini sizin için cazip hale getirmektir. Taşıtmayı düşündüğünüz eşyaların listesini bize irtibat numaralarımız ya da e-posta adresimiz aracılığı ile iletebilirsiniz.

Parsiyel (Parça Yük & Eşya) Taşıma Şeklimiz

Pariyel taşımacılık, birden fazla müşterimize ait birden fazla yük ya da eşyanın taşınması anlamına geldiğinden, yüklerinizin ya da değerli eşyalarınızın taşınması, yüklenmesi ya da indirilmesi sırasında karışma ihtimalinden endişe duyabilirsiniz. Armağan Nakliyat olarak bizler, yüklerinizi izleyeceğimiz güzergah doğrultusunda, eşyaların araçtan indirilmesi sırasına göre (önce indirilecek yük, aracımıza en son sırada yüklenerek) yükleme yapıyoruz. Eşyalarınızın sizin adınıza envarterini çıkartıyoruz. Bu sayede, güzergah boyunca sırası ile hazırladığımız envarter doğrultusunda indirme ve teslimat işlemini gerçekleştiriyoruz.Parsiyel ( Parça Yük Taşıma ) Hizmeti Armağan Nakliyat Hizmetleri Arasındadır.Armağan Evden Eve Nakliyat olarak tüm (Parsiyel ) parça ürün ve eşyalarınızı haftalık ve günlük olarak gerçekleşen seferlerimiz ile bulunduğunuz adresten teslim alıp göndermeyi arzuladığınız adrese sorunsuz bir şekilde teslim etmekteyiz.Firma olarak hacmi büyük olan bu parça eşyalarınızı gerekli tüm taşıma kuralları çerçevesinde muhafaza etmekteyiz. Taşıma süreci esnasında ürünlerinize gelebilecek her türlü zarardan firmamız sorumlu olacaktır. Armağan Evden Eve Nakliyat olarak düzenlenen bu hizmet ile siz müşterilerimizi yüksek nakliyat ücretlerinden kurtarmayı hedefliyoruz.Parça eşya taşımacılığında kurumsal olarak da hizmet vermekteyiz. Şirket ya da firmanıza ait ürünlerinizin bir yerden başka bir yere taşınması konusunda en kaliteli hizmeti vermeyi kendimize ilke edinmiş bulunmaktayız.Parça eşyalarınızın gönderiminde firmamızı gönül rahatlığı içinde tercih edebilir, eşyalarınızın vaktinde ve güvenli bir şekilde adresine teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.Parça eşyanın açılımını yapmak gerekirse şu şekilde örnekleyebiliriz: yazlık eşya, öğrenci eşyası, bekâr eşyası, yemek takımı, koltuk takımı gibi hacmi büyük eşyalardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YUKARI